Szkoła Ajurwedy

Najczęściej zadawane pytania

(kliknij, aby zobaczyć odpowiedź)

Do kiedy trwa sprzedaż kursu?

Do niedzieli, 18 sierpnia.

Kiedy zaczyna się kurs?

Kurs zaczyna się w sobotę, 5 października.

Czy można zapłacić w ratach?

Tak, kurs kosztuje 5 900 zł.

Opłata wpisowa wynosi 1900 zł.

Pozostałą kwotę można opłacić w 4 miesięcznych ratach, bez dodatkowych opłat.

Pierwsza rata płatna do 10 września, kolejne do 10 każdego miesiąca.

Oczywiście, wystawiamy faktury.

Jak bardzo czasochłonny jest kurs?

Są materiały do samodzielnego oglądania, studiowania, czytania.

Są też spotkania na żywo, raz na dwa tygodnie, w sobotę rano.

Spotkania trwają ok 2,5 godziny i są obowiązkowe.

Można opuścić jedno, dwa spotkania przez cały kurs.

Jest też jedno spotkanie na żywo, na Podlasiu i jest ono nieobowiązkowe.

Nagrałam dla Ciebie film, w którym rozwijam ten temat: ZOBACZ FILM.

Czy kurs będzie dla mnie przydatny jeśli skończyłam studia z Ajurwedy w Katowicach?

Jest kilka osób, które skończyły studia w Katowicach i kurs Szkoła Ajurwedy, były zadowolone i podkreślały, że kurs jest bardzo dobrym uzupełnieniem ich wiedzy od strony praktycznej, pracy z klientem, wdrażania Ajurwedy w życie i prowadzenia konsultacji. Więcej na ten temat mówię w nagraniu: ZOBACZ FILM.

Czy spotkanie na Podlasiu jest obowiązkowe?

Nie, spotkanie na Podlasiu jest opcjonalne, ale warto na nim być i poczuć wyjątkową atmosferę oraz nauczyć się tego, czego trudno nauczyć się zdalnie. Między innymi diagnozy z języka i pulsu. O spotkaniu na Podlasiu opowiadam w nagraniu: ZOBACZ FILM.

Jeśli zapiszę się już teraz, a nie mogę wziąć udziału w spotkaniu, to czy będę mogła z następną grupą uzupełnić ten moduł?

Nie wiem jak będzie wyglądać spotkanie w przyszłej edycji więc nie mogę Ci tego zagwarantować.

Jaka jest dalsza możliwość nauki i praktyki Ajurwedy. Czy jest Szkoła Ajurwedy, część druga?

Tak, jest część druga Szkoły Ajurwedy. Są też różne projekty i możliwości w ramach działalności Agni Ajurweda. Na przykład to, że absolwentki kursów zapraszam do współpracy przy takich kursach jak Rok z Ajurwedą czy Odchudzanie z Ajurwedą, gdzie prowadzą konsultacje. Nagrałam dla Ciebie film, w którym rozwijam ten temat: ZOBACZ FILM.

Jaki dyplom uzyskam po ukończeniu kursu i do czego będzie mnie upoważniał?

Uzyskasz dyplom, który jest potwierdzeniem tych umiejętności i tej wiedzy teoretycznej i praktycznej, której nauczysz się, którą posiądziesz w trakcie tego kursu. Dyplom jest potwierdzeniem tego procesu. Jaki jest dokładny zakres teoretyczny i praktyczny kursu? Wszystkie te informacje są dostępne na stronie sprzedażowej. O dyplomie więcej mówię w nagraniu: ZOBACZ FILM.

Czym się różni obecna formuła od kursu Wprowadzenie do Ajurwedy?

Przede wszystkim tym, że za kurs pełną odpowiedzialność bierzemy my, Agni Ajurweda.

Ale też tym, że kładziemy jeszcze większy nacisk na praktykę i na faktyczne przygotowanie do pracy z Ajurwedą.

Jest dużo zadań, które są obowiązkowe, część z nich robi się samemu, część w parze. Te zadania trafiają do mnie, a ja daję Ci feedback na temat Twojej pracy w kursie, Twojego potencjału i przygotowania do zawodu. Więcej o formule kursu dowiesz się z nagrania: ZOBACZ FILM.

Czy Szkoła Ajurwedy to program autorski?

Tak, program, który oferujemy, jest naszym autorskim programem opartym na wszystkim, co przez ostatnie lata zrobiliśmy w dziedzinie Ajurwedy od strony edukacji, kształcenia się, ale przede wszystkim od strony praktycznej pracy z klientami w Polsce. Nagrałam dla Ciebie film, w którym rozwijam ten temat: ZOBACZ FILM.

Biorę udział w innych kursach, czy Szkoła Ajurwedy to nie będzie za dużo?

To zależy, w których kursach bierzesz udział. Jeśli jest to Rok z Ajurwedą, to nie będzie za dużo, a nawet praktyka nawyków w ramach Roku z Ajurwedą pięknie współgra ze Szkołą Ajurwedy. Również Oczyszczanie z Ajurwedą i praktyczne przejście tego procesu pomaga w zrozumieniu oczyszczania, o którym nauczysz się w Szkole Ajurwedy. Nagrałam dla Ciebie film, w którym rozwijam ten temat: ZOBACZ FILM.

Jak będzie wyglądało spotkanie w wersji Coachingowej?

Czy po kursie Szkoła Ajurwedy cz.1 można konsultować?

Nie tyle po, co już w trakcie kursu będziesz przeprowadzać konsultacje. Do ukończenia kursu przeprowadzisz ich w sumie cztery. Najpierw z dziewczynami z kursu, potem z rodziną i znajomymi. Po kursie możesz prowadzić konsultacje na podstawowym poziomie. Ale nie otrzymujesz uprawnień konsultanta. Więcej na ten temat dowiesz się z nagrania: ZOBACZ FILM.

Jak wygląda spotkanie na żywo?

Spotkania na żywo odbywają się online przy pomocy programu zoom.us. Jest to spotkanie grupowe podczas, którego widzimy się i słyszymy. Jeśli podczas spotkania potrzebujesz wyłączyć kamerkę i mikrofon bo np. karmisz piersią, jesteś w drodze lub masz obok siebie dzieci, które hałasują, to jest ok, włączasz je z powrotem jak tylko masz taką możliwość i wracasz do uczestnictwa w spotkaniu.

Nagrałam dla Ciebie film, w którym mówię więcej na ten temat: ZOBACZ FILM.

Czy w ramach kursu odbywają się spotkania w realu?

W ramach kursu będzie tylko jedno takie spotkanie, w maju na Podlasiu.

Więcej o spotkaniu na Podlasiu mówię w nagraniu: ZOBACZ FILM.

Czy to jest kurs dla każdego?

Myślę, że nie jest to kurs dla każdego. Jest to kurs dla osób, które są zdecydowane, aby wchodzić w Ajurwedę głębiej. Jeśli się nad tym zastanawiasz to obejrzyj film, który nagrałam na ten temat, odpowiadając jednej z dziewczyn: ZOBACZ FILM.

Czy ten kurs daje uprawnienia terapeuty lub konsultanta Ajurwedy?

W Polsce nie ma jeszcze definicji zawodów związanych z Ajurwedą, nie jest to w żaden sposób uregulowane.

Terapeuta to ktoś kto przeprowadza terapie takie jak np. panchakarma, tego nie dotyczy kurs i takich uprawnień nie dostaniesz. Po kursie możesz prowadzić konsultacje i do tego zachęcam ale są one na bardzo podstawowym poziomie, więc nie otrzymujesz jeszcze uprawnień. Takie uprawnienia możesz otrzymać po kursie Szkoła Ajurwedy cz. 2.

Nagrałam dla Ciebie film, w którym wyjaśniam dokładnie kwestie uprawnień po kursie: ZOBACZ FILM.

Czy będzie edycja wiosenna kursu?

Nie wiem jak będzie w przyszłym roku. Na pewno będzie edycja jesienna, za rok. Jeśli chodzi o edycję wiosenną to nie mogę Ci teraz tego zagwarantować.

Czy ten program do spotkań można wcześniej pobrać i zapoznać się z nim? Obawiam się czy nie będę mieć problemów technicznych z obsługą tego komunikatora?

Tak, nazywa się zoom.us. Mam nagraną instrukcję jak go pobrać. Jest prosty. Instalujesz na komputerze, potem mailem dostajesz link, klikasz i już.

A czy ten kurs jest też dla osoby, która wcześniej nie kupiła żadnego Twojego kursu i jedynie sama pochłaniała wiedzę na temat Ajurwedy, a teraz chciałaby ją uporządkować?

Tak. W pierwszej edycji Szkoły były aż cztery takie osoby. Dla każdej z nich Szkoła Ajurwedy była pierwszym kursem jaki ode mnie kupiły.

Zachęcam Cię do obejrzenia moich rozmów z absolwentkami poprzedniej edycji kursu:


Rozmowa z Eleną Chonką
Rozmowa z Anną Wojżgiało
Rozmowa z Beatą Szałas - Patel


Przez rok. Potem możesz go przedłużyć na preferencyjnych zasadach.

Jak uwzględnić zniżkę, jeśli ją posiadam?

Rozliczamy się przelewem. Zniżka dotyczy wszystkich kursów w wersji standard.

Jeśli masz wątpliwości, napisz do mnie: kontakt@agni-ajurweda.pl

Czy kurs pozwoli mi ustalić jaką doszą jestem?

To zależy w której wersji. Na pewno z bonusem będzie Ci dużo łatwiej ocenić Twój obecny stan zdrowia, ale pełna konsultacja ajurwedyjska wymaga też oceny Prakriti. Tego w trakcie warsztatów po prostu się nie da zrobić.


Natomiast ocena Twojego obecnego stanu zdrowia i tego, jaka dosza powoduje zaburzenia w Twoim życiu, jest jak najbardziej możliwa.

Czy przed kursem powinnam zrobić diagnozę dosz?

Nie, nie jest to konieczne.

W jakich dniach i godzinach odbywają się webinary?

W tym kursie nie prowadzę webinarów.


Nagrywam dodatkowe sesje pytań i odpowiedzi. Zadajesz swoje pytania na platformie kursowej, a ja w ostatni dzień miesiąca nagrywam odpowiedzi, a potem nagranie umieszczam na platformie kursowej.

Jak długa jest pojedyncza lekcja?

Lekcje trwają zazwyczaj od 10 do 35 minut. Nagrania dotyczące sezonowości są zazwyczaj krótsze i trwają

przeciętnie 10-15 minut. Natomiast nagrania pytań i odpowiedzi zależą od ilości pytań - bywają godzinne,

a czasem też siedmiominutowe.

Na czym polegają ćwiczenia w kursie?

To zależy od miesiąca kursu, ale podstawowe ćwiczenie polega na tym, że oceniasz swój nawyk i zastanawiasz się nad tym, jak jest obecnie. Precyzujesz to, które obszary są do poprawienia. Zastanawiasz się jakbyś chciała, żeby było i jakie kroki podejmiesz, żeby to urzeczywistnić.


Czasem pojawiają się też dodatkowe ćwiczenia związane z rytmem sezonowym. Staram się o to, żebyś mogła przełożyć do swojego życia wiedzę, którą zdobywasz w trakcie kursu. Co prawda prezentuję ją bardzo praktycznie i zrozumiale, ale to ćwiczenia są tym momentem, w którym rzeczywiście wdrażasz wiedzę w życie.

Jak wygląda codzienna praca w kursie?

Kurs zaczyna się 21 stycznia, w poniedziałek. Tego dnia otrzymujesz dostęp do pierwszych materiałów.


Potem, pierwszego dnia każdego miesiąca, dostajesz dostęp do kolejnych materiałów na platformie kursu: do lekcji dotyczącej nawyku, lekcji o rytmie sezonowym i do pięciu sezonowych przepisów. Pod koniec miesiąca pojawia się też sesja pytań i odpowiedzi.


Każda z lekcji ma postać video. Można również pobrać pełną wersję lekcji w postaci transkrypcji czyli zapisu nagrania.


Wysłuchanie wszystkich materiałów w danym miesiącu na raz zajmie Ci około 1,5-2 godzin. Pracujesz w swoim tempie, choć zawsze zachęcam do pracy na początku miesiąca, żeby faktycznie móc przerobić w trakcie 30 dni jeden nawyk.


Na zakończenie miesiąca na platformie kursu pojawia się dodatkowa sesja pytań i odpowiedzi, w których rozjaśniam Twoje wątpliwości i odpowiadam na pytania, które zadałaś pod poszczególnymi lekcjami.

Czy jeśli mam diagnozę Hashimoto to powinnam wybrać program Rok z Ajurwedą?

Jeśli masz taką diagnozę to polecam Ci, przede wszystkim, kurs Zdrowa tarczyca z Ajurwedą, który odbędzie się w 2019 roku tylko raz, w listopadzie. Możesz się zapisać na listę oczekujących na kurs, żeby otrzymać wiadomość, gdy ruszą zapisy.


Jeśli nie chcesz czekać to możesz też skorzystać z programu Rok z Ajurwedą. Są dziewczyny, które brały udział w kursie Zdrowa tarczyca z Ajurwedą, a potem z powodzeniem wzięły udział w programie Rok z Ajurwedą. Po to, żeby pogłębić pewne nawyki i żeby być w kontakcie z tą wiedzą na przestrzeni roku.

Przejdź na stronę zapisów na kurs